„Je zajisté pozoruhodné vědět, že pocházíme z hvězd, mnohem zajimavější je však poznání, že jsme součástí vesmíru. A i když jsme třeba jen jiskřička v té nekonečné rozloze, jsme potomky Velkého Otce a náš osud je spojen s osudy jeho stvoření. Každá bytost má svou úlohu a vznešený osud, a proto i ta nejnižší existence je božská. „
Don Isidro,mayský mudrc
Milí přátelé, dnes vás chci upozornit na knihu, jejíž vydání mě hodně potěšilo, i když jsem se v ní dočetla některé pro mne překvapující informace (ale o tom se dočtete níže). Je od šamana a člena quatemalské rady starších a mayského kněze Carlose Barriose, jemuž se dostalo tradiční mayské výchovy a zároveň i prestižního universitního vzdělání. Jmenuje se Kniha osudu s podtitulem Tajemství starých Mayů. Byla sepsána na žádost mayských stařešinů, kteří na základě událostí, jež se dnes dějí – války, epidemie, hladomor, záplavy, zemětřesení, hurikány, tsunami, globální oteplování a mnohé další projevy narušené rovnováhy, rozhodli, že je na čase, aby přednesli své proroctví, neboť cykly, jež poznamenávají špatné období působí nejen na mayský lid, ale na celý svět. I když Mayové věděli již celá staletí, jaká čeká náš svět budoucnost, drželi stařešinové své vědění v tajnosti, neboť nevěřili, že by s ním lidé dokázali správně naložit. Hlavní důvod, proč nyní souhlasili, aby byla tato kniha napsána, spočívá v tom, aby byl smysl mayských proroctví vyjasněn a lidstvo vykročilo správným směrem.
Kniha přibližuje mayskou spiritualitu, vidění světa a duchovní učení Mayů. Jsou zde uvedena mayská proroctví týkající se roku 2012 . 21.prosince 2012 nenastane konec světa a lidstvo nezanikne! Naopak, toto datum bude počátkem období, v němž zavládne harmonie, porozumění, mír a moudrost. Budeme mít možnost spolu s Matkou Zemí duchovně povyrůst. Mayská proroctví ohledně událostí, které se mají stát v tomto období jsou obdivuhodně přesná.
Dále kniha přináší úvod k posvátnému kalendáři Cholq´ij (Tzolkin), kolem něhož se točí celý mayský svět. „Spojuje se v něm dávná mayská moudrost s praktickými aspekty, jichž může využívat každý z nás. V tomto posvátném kalendáři jsou zachyceny energie, které se projevují v každém dni roku, a zejména energie, za jejichž působení jsme přišli na svět a jež nám mohou prozradit účel či naplnění našeho zrození. Cholq´ij je klíčem k dosažení plné realizace. Pokud jej správně použijeme, můžeme podle něj nalézt své místo ve světě, porozumět svým silným i slabým stránkám a dát svému životu směr, abychom rozvinuli svůj potenciál a naplnili smysl své existence.„
Autor se neopírá o žádné písemné prameny, vychází z pramenů nejpovolanějších – z ústního podání starého národa, který si uchoval svou historickou paměť mnoha jinými způsoby.
Zde je 1.ukázka z knihy:
Mayské pravdy
„Ty největší pravdy, stejně jako ty neprostší a nejkrásnější věci, jsou zdarma. Za žádné peníze na světě si nekoupíte kouzlo oparem zahalených stromů, západ slunce ani duhový třpyt, který se míhá na zčeřené hladině majestátního jezera. Díváme se na svět skrze vznešenost stvoření a projevů této vznešenosti jsou tisíce – od úsměvu na dětské tváři po motýla na stéble trávy. Tímto způsobem bychom měli prožívat svůj život. Pokud si uděláme čas na to, abychom hlouběji prožívali a vstřebávali, vykročíme na cestu sebeobjevování, začneme zkoumat svůj vnitřní prostor v harmonii se vším, co existuje. A právě tehdy také vykročíme na cestu sjednocení s nesmírností stvoření.
Dnešní Mayové se přesvědčili, že proroctví jejich předků došla naplnění. Západní náboženství zapomněla na svou podstatu a nechala se vtáhnout do boje o moc a hmotné bohatství. Jejich stoupenci se dnes cítí ztraceni v nekonečném labyrintu, zoufale se snaží oprostit se od dogmat a nalézt nový směr.
Mayové dokázali využít pozemských i vesmírných vlivů a nalezli tak cestu, která se řídí přírodním řádem a vychází z úcty k Matce Přírodě. Tuto úctu lze shrnout do jediného slova : harmonie.
Naši praotcové toto poznání získali v Tulánu – mýtické mayské domovině – a hovořili o tom, že skutečnost se projevuje na třech rovinách – podsvětní, zemské a nadsvětní. Všechny tyto roviny se společně promítají do najt,časoprostoru.
Staří Mayové vyslali do světa své zvěstovatele, aby se o své poznání – o klíč k rozvoji jedince i společnosti – podělili s ostatními národy. Oprávněnými dědici tohoto vědění jsou nejen všichni etničtí Mayové, ale všichni lidé, kteří opravdu touží růst a vyvíjet se v harmonii.
Klíčem k tomuto poznání a vývoji je posvátný kalendář Cholq´ij. Nabízí každému možnost seberealizace podle jeho individuálních schopností, možnost porozumět sobě samému a komunikovat s energiemi každého jednotlivého dne.
Každý vyspělejší člověk touží po skutečném, vědomém růstu. Mayská tradice podporuje tuto aktivní evoluci řadou originálních nástrojů. Dnešní Mayové mohou tohoto nového uvědomělého člověka dovést na cestu k harmoničtějšímu světu, který bude ctít Matku Zemi. Příchod nového prorockého cyklu Job Ajaw ( Páté Sunce), který trvá 5200 let a započne 21.prosince 2012, předá budoucím pokolením jejich právoplatné dědictví: návrat ke stavu bdělého vědomí.“
V knize najdete odpověď i na otázku, jak je možné, že se objevují diametrálně rozlišné výklady mayských solárních znamení pro jednotlivé dny. Například pro dnešní den ( 6.9.2010) uvádí jeden zdroj mayský glyf 8 Chuen a další 12 Akb´al.
„Nepřestaneme připomínat, že 21.prosince 2010 nepřijde konec světa, jak jsou mnozí lidé přesvědčení díky své nevědomosti, fatalistické víře nebo povrchní znalosti mayských proroctví. A jsou i tací, kteří si toto učení našich praotců vyložili podle svého, aby mohli manipulovat s lidmi. To vše vyvolává mnoho zmatků.
Například José Arguelles zkombinoval čínskou a mayskou astrologii a vytvořil svou vlastní verzi posvátného kalendáře. Od tohoto výtvoru se zcela distancujeme, protože je nepodložený a obsahuje mnoho chyb. Kupříkladu názvy některých nawalů ( síla oživující jednotlivé dny) jsou nesprávné a nesprávný je i způsob určování individuálních znamení, nemluvě o jejich výkladu. Arguelles čerpal své informace z díla františkánského kněze Diega de Landy, který přišel na Yucatán krátce po příchodu conquistadorů v roce 1549 a stal se biskupem této provincie. Proslul jako nejhorlivější potíratel mayského vědění, jenž za svůj největší úspěch považoval spálení téměř deseti tisíc kodexů za jediný den. Ve jménu Boha de Landa také mučil a popravil mnoho moudrých a vzdělaných lidí, protože v jeho očích byly všechny divy, jichž byli schopni, dílem ďábla. Jeho běsnění dosahovalo takových rozměrů, že jeho spolubratři cítili povinnost informovat španělského krále, který nařídil, aby byly vedeny záznamy o všem, co tento člověk zničil. De Landa později napsal knihu, v níž shrnul zprávy, jež mu sdělili jeho informátoři. Nedokázal rozlišit zemědělský kalendář od posvátného a tak způsobil zmatek tím, že je označil za stejné. Právě z této knihy vycházel Arguelles, když sestavoval svůj kalendář, který pak ještě propojil s činským. I když máme k čínské astrologii největší úctu, musíme upozornit, že to, co prezentuje Arguelles, není součástí mayské tradice.
Když Arguelles přišel poprvé do Guatemaly,aby navštívil místní posvátná centra, rada starších jej požádala o setkání a výslovně mu zakázala zmiňnovat mayské jméno, tím méně hovořit v jeho knihách jejich ústy. Byl požádán, aby svým čtenářům vysvětlil, že jeho nauka je výsledkem jeho vlastní kombinace čínské, mayské a plejádské astrologie, k nimž navíc přidal mnoho svých vlastních prvků. Nepřekvapuje, že toto prohlášení nikdy neučinil. Opravdu na čas přestal používat termín „mayský“ a nahradil jej slovem „plejádský“, když ale začal zájem o jeho knihy upadat, znovu se vrátil k prvnímu přívlastku.
Za své poslání považuje šíření proroctví Job Ajaw. Prohlašuje se za reinkarnaci Pakala Botana, vládce Palenque, a tvrdí o sobě, že zajistí přechod Matky Země k pátému elementu pomocí fotonového pásu z Plejád. Arguelles profituje z všeobecného zájmu o mayskyou kulturu. Lidé jeho verzi věří z vlastní nevědomosti. Naši praotcové nemíní plýtvat svou energií na takové jedince, chtějí však, aby lidé byli informováni, protože Arguelles není jediný samozvaný avatár, který šíří mylné informace.“
Milí přátelé, nepíše se mi to lehce, ale i já jsem mu v dobré víře uvěřila – 13-ti měsíční lunární kalendář, který mne tak oslovil a se kterým jsem vás na svých stránkách seznámila, vychází bohužel z díla José Arguellese. Tato má zkušenost nechť je i ponaučením pro vás. Ukazuje na to, jak moc je důležité a potřebné rozvíjet rozlišovací schopnosti, abychom byli schopni oddělit iluzi od Pravdy. Na tomto případě můžeme vidět záludnost Matrixu – v jakém přitažlivém a na první pohled naprosto přesvědčivém hávu se nám může prezentovat. Sypu si popel na hlavu – než jsem informace o 13-ti měsíčním lunárním kalendáři na svých stránkách zveřejnila, měla jsem si je více prověřit.(Ale řekněte sami, koho by napadlo, že jsou postaveny na bludu,když tento kalendář vychází celosvětově již několik let ?)
Z toho všeho plyne ponaučení, abychom byli opravdu bdělí a nepřijímali vše tak, jak se nám prezentuje, ať už je autorem kdokoliv. Proto děkuji i těm z vás, kdo mi v tomto duchu zaslali i své dotazy v souvislosti se zmatkem v mayských solárních znameních, respektive v jejich výpočtech. I mně to vrtalo hlavou, a proto jsem vyslala k Bohu prosbu o vyjasnění. Odpověď přišla okamžitě – ještě týž den jsem v knihkupectví objevila tuto knihu a otevřela ji na stránce, která se týkala právě tohoto tématu. Takže se Pravda nakonec vyjevila. A to je vlastně velmi povzbudivé. Ukazuje to na skutečnost, že si dříve či později pravda svou cestu ke světlu vždy najde!
Moji milí, pokud vás přitahuje mayský kalendář, tak neváhejte a tuto knihu si určitě opatřte. Najdete v ní jednak odpovědi na mnohé otázky týkající se roku 2012, ale hlavně spoustu nových informací o Tzolkinu – tentokráte opravdu od pramene ! Budete moci nahlédnout do svého osudu, porozumět svým silným a slabým stránkám a dát svému životu směr, abyste mohli rozvinout svůj potenciál a naplnit smysl své existence.
In Lake´ch.
Sofie
Přidat komentář