Velmi inspirativní kniha

150216_big

Přátelé milí,

od vydání této knihy uteklo již několik let, přesto se dá ještě na našem knižním trhu sehnat a stojí určitě za to si ji prostudovat a aplikovat tuto transformační techniku do svého života.

Uprostřed obyčejného života začala Katie propadat strašlivým depresím a zoufalství. Jednoho rána se ale probudila do stavu absolutní radosti, naplněná uvědoměním, že její utrpení skončilo. Svoboda toho uvědomění ji už nikdy neopustila, a vy nyní můžete v knize Měj rád skutečnost objevit prostřednictvím Práce tutéž svobodu. Práci tvoří čtyři jednoduché otázky. Jestliže je aplikujete na určitý problém, uvidíte zdroj svého utrpení ve zcela jiném světle. Jak Katie říká: „Naše utrpení nezpůsobuje ten problém, ale to, co si o tom problému myslíme.“ Většina lidí se domnívá, že musí bolestnou myšlenku nechat jít, což ovšem není možné. Jakmile však provedete Práci, myšlenka nechá jít vás. Tak můžeme začít milovat to, co je, přesně tak, jak to je.

Měj rád skutečnost vám krok za krokem ukáže a prostřednictvím srozumitelných a názorných příkladů předvede, jak přesně tento revoluční proces využít. Setkáte se s lidmi, kteří spolu s Katie provádějí Práci o celé řadě lidských problémů, o vztazích, zaměstnání, jejich nejhlubších starostech a obavách. Jakmile provedou Práci, prožijí trvalý mír a objeví rozum a energii k činnosti, a to dokonce v situacích, které jim předtím připadaly nemožné.

„Na světě rozeznávám tři druhy záležitostí,“ píše ve svojí knize Byron Katie. „Moje, vaše a Boží. Slovo Bůh pro mě přitom znamená pravou skutečnost, protože nad vším vládne. Většinu stresu zažíváme, když se v duchu nestaráme o své vlastní záležitosti. Kdykoli si například pomyslíme, že bychom měli chodit včas nebo chtít být šťastní, staráme se o cizí záležitosti, ačkoli se to na první pohled nezdá. Když nám dělají starosti počasí nebo vlastní smrt, staráme se o Boží záležitosti.“

Před pětadvaceti lety ráno procitla do toho, co nazývá probuzení do skutečnosti. Do jejího života vstoupil Bůh – skutečnost. Od té doby vyučuje osobitou metodu, kterou nazvala Práce.

„Pokud se starám o záležitosti Boha nebo cizích lidí, prožívám odloučení. Stejně je to v případě, že se domnívám, co je dobré pro všechny ostatní.“ Když pochopíte tyto tři druhy záležitostí natolik, abyste se starali o své věci, zažijete osvobození, jak říká autorka „v takovém rozsahu, že si to nedokážete ani představit“.

Byron Katie onoho rána prožila na vlastní duši milost: probudila se do stavu absolutní radosti, naplněná uvědoměním, že její utrpení skončilo. Svoboda toho uvědomění ji už nikdy neopustila. Vyučovala manažery v mnoha fi rmách, studenty na univerzitách, přednášela ve středních školách, kostelech, dokonce v několika věznicích, a věnovala se stovkám trpících v nemocnicích. Čeští čtenáři dnes mají možnost díky její knize Měj rád skutečnost objevit tutéž svobodu prostřednictvím toho, čemu říká Práce.

Práci Byron Katie tvoří čtyři jednoduché otázky. Jestliže je aplikujete na určitý problém, uvidíte zdroj svého utrpení ve zcela jiném světle.

Když vyšla v roce 2002 recenze této knihy v Los Angeles Times, stálo v ní kromě jiného: „Její metody dokážou překonat léta sebeklamu a zdůvodňování.“

Krátký výtah z knihy najdete zde: https://www.thework.com/

Sofie

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *