Opravdový význam duchovnosti

2013-09-28 06.46.17

Mluvíme o duchovnosti a míníme tím jednou tohle, podruhé ono. Je pravda, že duchovnost zahrnuje mnoho cest. Jako řeky na Zemi, je jich spousta, mají různé názvy, ale všechny se vlévají do jednoho oceánu. Stejně tak vedou všechny duchovní cesty ke stejnému cíli. Proč tedy, když pohlédneme na svět a zejména duchovní lidi, vidíme spoustu kritiky, soudů a pýchy? Duchovnost znamená pokoru, úctu a Lásku. Láska je nade vše. Všechny náboženství, směry a všichni Mistři učí lásce, to je duchovnost. je to tak jednoduché. Duchovnost jsou právě tyhle prosté věci, které lidé dělají.

Dokud kritizujeme a tvrdíme, že jen naše cesta je ta nejlepší, jen můj Mistr je ten nejlepší či jen tato cesta je správná, jsme opravdu duchovní, když všechny cesty vedou ke stejnému cíli, všechny cesty vedou k Bohu? Proč nevidíme Boha v každém člověku? Proč nemilujeme každého? Nejste jen tělo, za ním jste Láskou, všichni jste stejné Světlo Boží. Proč na to zapomínáme? Nazýváme se duchovními lidmi, avšak zapomínáme na svou cestu. Zapomněli jsme, proč jsme zde, abychom šířili Boží Lásku. Měli bychom jít příkladem. Stáváme se duchovními, abychom dali příklad ostatním lidem. Když však sami víme, že něco neděláme dobře, že děláme věci tak, že neodpovídají duchovní cestě, proč v nich pokračujeme?

Všichni, kteří se nacházíme na duchovní cestě, musíme začít analyzovat způsob přemýšlení, naše mysl je totiž stále zvyklá pochybovat. Vytváří tolik věcí, může se ale stát velmi užitečným nástrojem, pokud se ji naučíme kontrolovat a myslet pozitivně. Naučíme-li se říkat mysli: “ Všechno je Bůh, všechno je Boží součástí,“ budeme vědět, že každá lekce našeho života je od Boha a že jsme tu od toho, abychom se učili. Přijmeme-li věci tímto způsobem a budeme je vnímat pozitivně, uvidíme, jak na duchovní cestě porosteme a pokveteme. Duchovnost se rodí v srdci člověka, rodí se však také v mysli; musíte po ní totiž toužit. Toužit po Bohu, toužit po realizaci toho, kdo jste; pouhými slovy se nic nestane. Řekněte sami sobě: „Chci změnit svůj život. Opravdu chvi realizovat své Bytí, realizovat kdo Jsem. Opravdu chci dělat to, k čemu jsem zde předurčen.“ Existuje mnoho způsobů a cest a všechny jsou dobré. nelze je hodnotit. Vyviňte v sobě bhakti, oddanost. Oddanost je prvním krokem, který musíte provést. Nesnažte se udělat hned velký skok. Často potkávám lidi a vidím, že by nejradši hned dělali velké věci. Je to v pořádku, Bůh vám velmi radostně dá všechno, co chcete, otázkou však je, jestli to unesete, nebo ne. Přestože víte, že se vám do rukou vejde jen něco, tolikrát byste radši drželi mnohem víc. Je to obtížné. Budete-li se cvičit s trpělivostí a Láskou, kousek po kousku porostete a budete schopni unést to, co vám Bůh dává.

Připomínejte si Boží Lásku, ať jste kdekoli a děláte cokoli. Bůh je s vámi stále. Neexistuje ani vteřina, kdy by s vámi nebyl. Často říkáme, že s námi Bůh není, zapomínáme však na fakt, že my nejsme s Bohem, my na něj nepřetržitě nemyslíme a pak tvrdíme, že s námi není. je jednoduché svalovat vinu na Něj, víte jak řekl Kristus: „Ponesu vaše břímě.“ Bůh rád ponese vaše břímě, neměli bychom však vše pokládat na jeho ramena.

Na počátku roku 2007 mne ze své milosti zasvětil Mahavatar Babaji k předávání Atma Kriya Yogy. Atma Kriya Yoga je podobná Krija Józe, která je považována za jednu z nejjednodušších cest, jak dosáhnout realizace. jedním z rozdílů je však to, že Atma Krija pracuje s oddaností, pracuje s Láskou, kterou jste. Lidé, kteří ji praktikují, vědí, o čem mluvím. Atma Kriya Yoga je pro každého, není nutné být členem Bhakti Margy, abyste ji mohli praktikovat. Kdokoli by chtěl praktikovat Atma Kriya Yogu je nanejvýš vítán. Přinese mnoho prospěchu nejen vám, ale i lidem kolem vás, musíte to však chtít. Ve všech cestách to nejprve musíte chtít, musíte říct: „Bože, chci Tebe.“

Mahamandaleshwar Sri Svami Vishwananda, z knihy Jen Láska 2

 

 


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *