Co nás smrt učí o životě v nové knize 5ět pozvání

Smrt – téma, které není v současné společnosti populární. Tento knižní tip ale pracuje s myšlenkou, že smrt může představovat i příležitost k transformaci a růstu umírajících i těch, kdo o ně pečují.
Kniha Pět pozvání s podtitulem Co nás smrt učí o životě od autora Franka Ostaseskiho je velmi inspirující.

Na smrt se lze dívat úplně jinak, než jak jsme v naší společnosti zvyklí. Autor smrt neromantizuje, protože ze zkušenosti z hospice ví, že může být zdrcující, ale zároveň ukazuje, že je příležitostí k růstu a transformaci, a to nejen pro umírající, ale i pro ty, kteří o ně pečují. Když o smrti přemýšlíme, může to mít dalekosáhlý a pozitivní vliv na to, jak žijeme, protože život přestaneme brát jako samozřejmost a začneme si ho vážit. V knize nalezneme hluboce inspirativní příběhy umírajících doplněné o buddhisticky laděné úvahy o pomíjivosti, otevřené mysli či všeobjímající lásce.

Frank Ostaseski zasvětil svůj život lidem a ukázal, jak všímavě a soucitně pečovat o umírající. Vyučuje buddhismus, založil Metta Institute a spoluzaložil Zen Hospice Project, první buddhistický hospic v USA. Učí po celém světě, působí jako konzultant předních zdravotnických organizací a přednáší na konferencích.

Ukázka z knihy:

Vědomí smrti můžeme využít k tomu, abychom si vážili skutečnosti, že jsme naživu, abychom se lépe poznali, udělali si jasno o svých hodnotách, nalezli smysl a jednali pozitivně. Životní pesrpektivu nám dává pomíjivost života. Díky tomu, že se setkáváme s nejistou povahou života, si také více vážíme jeho vzácnosti. (str. 17)

Zaujalo vás toto téma? Můžete si přečíst další ukázku.

Zdroj: http://www.klubknihomolu.cz/

A můj dodatek : Tuto knihu jsem si nadělila pod stromeček, protože mě téma smrti a umírání dlouhodobě zajímá a přitahuje. Nemohu se od ní odtrhnout, její slova mě vrací k sobě sama a především k větší pokoře k životu. Mohu vřele doporučit!

Sofie


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *